Uživatelské jméno    Heslo
Příště přihlásit automaticky | Zapomenuté heslo | Registrace
HOSTING

4416 Kč / 1800 KčMaggots-Lair FacebookMaggots-Lair TwitterMaggots-Lair Last.fmMaggots-Lair Youtube


Twitter Coreyho Taylora!
1/5: "Sólo koncerty na podporu mé nové knihy budou zahrnovat předčítání vybraných kapitol, akustickou show a diskuzi s fanoušky."


2. února přidáno:
 Nová anketa

9. července přidáno:
 Nová anketa

11. března přidáno:
 4 nové artworky

Celkem:
--- 3825 fotek
--- 144 textů písní
--- 139 tapet
--- 95 avatarů
--- 81 artworků
--- 65 významů písní
--- 32 audio preview
--- 24 čtenářských recenzí
--- 22 video souborů
--- 14 rozhovorů
--- 7 audio souborů

Nepřehlédněte:

Nepřehlédněte aktuální zprávy na našem webu!

Nepřehlédněte aktuální zprávy na našem webu!
Metalshop.cz:

Nechoď na koncert jako vandrák!
Obrázek týdne

Přijměte pozvání do sekce Videa!Věděli jste, že:
Slipknot patří na Facebooku mezi 20 nejsledovanějších hudebních kapel vůbec? Až za nimi jsou jména jako KoRn či U2.


2013-11-11 11:53 Corey(8)
Slipknot jsou fenoménem, který nachází své posluchače napříč celým žánrovým spektrem. Dnes vás o tom přesvědčí James Cole - jeden z nejúspěšnějších českých rapperů a zakladatel kultovních Supercrooo, s nímž jsem kromě jeho vztahu k maskované enigmě z Iowy v exkluzivním rozhovoru probral i celkový pohled na metalový svět nebo další Jamesovy hudební kroky, které by se překvapivě nemusely ubírat jenom hip-hopovou cestou.Jsi známý jako hip-hopový umělec. Jaká byla tvá cesta k metalu? Šlo o první muziku, kterou jsi poslouchal?

J: Nevím, jestli to byla úplně první muzika. Myslím, že jako úplně první kazetu jsem měl Tři Sestry, ale nejsem si jistej. Ale metal jsem poslouchal dřív než rap. První tvrdá deska, kterou jsem si zamiloval, byla deska Rage Against The Machine v 92, když mi bylo osm let. Pak už to jelo - Sepultura, Pantera, Biohazard atd. Přítel mojí mámy mě vzal na koncert RATM a to mi mohlo bejt tak 10 let, nevím, kdy tu přesně hráli. Kytarová tvrdá hudba byla zkrátka láska na první pohled. A pak přišli Korn a Blind. To je jedna z mejch nejmilovanějších skladeb vůbec.

Proč před metalem nakonec dostal přednost právě hip-hop?

J: Na to asi nedokážu rozumně odpovědět. Když jsem slyšel poprvý rap, tak jsem si říkal, že to je ta největší píčovina, co jsem kdy slyšel. Nechápal jsem to. Ale pak přišel Ice T a Public Enemy a Wu Tang, a já se octnul v hajzlu. Jako ten obal desky Home Invasion od Ice T, to se mi přesně stalo - bílej kluk, kterýmu vlez černoch do hlavy a ukradnul ho rodičům. Tam nebyl nikdy ale žádnej jasnej předěl, u mě oba světy vždycky žily v klidu vedle sebe a spolu. Já hip hop začal dělat, ale metal jsem nikdy neopustil. Ale proč, to ti takhle zpětně neřeknu. Asi za to může do jistý míry tráva, stal se ze mě na nějakou dobu blbej hipík.

Jsou podle tebe tvé metalové kořeny znát i na tvých sólových albech či deskách Supercrooo? Nebo světy metalu a hip-hopu striktně odděluješ?

J: S Hugem (Hugo Toxxx - druhý člen Supercrooo pozn. C(8)) to nikdy nic moc nedělalo, tak jsem ho nechtěl moc trápit. Ale třeba na Neurofolku je několik kytarovejch pasáží. Stejně tak na všech mejch dalších sólovejch deskách kromě první. Nemám rád rapmetal, to je podle mě blbost většinou - buď je to blbý z rapovýho hlediska nebo z metalovýho. Ale líbí se mi rap ochucenej kytarou. Myslím si, že elektrická kytara je jeden z nejlepších vynálezů lidstva.

Tvá poslední řadovka "Moby Dick", která vyšla v září, na mě působí dost temně a syrově. Byl to záměr?

J: Já moc nezáměruju. Ono ze mě nakonec vždycky vyleze něco jinýho, než si usmyslím, tak si radši moc neusmejšlim. Nemám rád přeprodukovaný věci s kudrlinkama, takže ta syrovost asi do jistý míry záměrná byla.

Nyní už ke Slipknot. Jaké bylo tvé první hudební setkání s maskovanou devítkou z Iowy?

J: Honza Závorka z Benátek mně jednou u něj doma říká - mám něco daleko lepšího a tvrdšího než Korn. A pustil mi první album, v době, kdy vyšlo. Vstaly mi z toho vlasy na hlavě. Připadalo mi to jako zvuk obrovskýho stroje, kterej si razí cestu peklem. Leknul jsem se toho, ale zapamatoval jsem si to. Ale fanouškem jsem se stal až tak v roce 2008, kolem cyklu All Hope Is Gone.Dokázal bys vyjmenovat pár svých nejoblíbenějších písní Slipknot (případně jedno album)? Čím tě konkrétně oslovily?

J: Tak celý první album je pro mě klenot. (sic) si nechám zahrát na pohřbu. Z Iowy mám nejradši People = Shit a Gently. Z Vol. 3 Duality. Z All Hope Is Gone Psychosocial a Gehenna. Ale mám rád všechny desky a skoro všechny skladby. Těžko říct, čím konkrétně. Já prostě miluju celou chemii týhle kapely, miluju tu dynamiku - oni nehrajou na click a celý se to pořád posouvá a graduje a vyvíjí. Zvuk kytar, basový linky, bicí, zpěv - všechno je dokonalý. Je to KAPELA. Je to celek. V mnoha jinejch kapelách někdo nebo něco vyniká, ale tohle je jako jeden člověk složenej z devíti. Doufám, že se dočkáme novýho alba. Chápu, že to je bez Paula těžký, když zemřel, tak jsem plakal. Byl to krásnej člověk.

Proč myslíš, že jsou Slipknot tak masivně úspěšní? Co je posouvá před metalovou konkurenci?

J: Jejich živý vystoupení nemá konkurenci. Dokážou ukočírovat a zkrotit nejvyšší stupně energií. Dokážou spoutat peklo. Jejich hudba mluví k lidem, který žijou na odvrácený straně měsíce a dává jim sílu.

Patří Slipknot mezi tvé nejoblíbenější metalové kapely? Pokud ne, které kapely máš nejraději a proč?

J: Určitě patří do mojeho pantheonu. Jsou tam kapely jako Gojira, Meshuggah, Pantera, Alice in Chains, Korn, Down, Mastodon, Ministry, Black Sabbath, Rammstein, Soulfly, Sepultura atd.

Je to už poměrně dávno, co jsem poprvé slyšel o tvém metalovém projektu Inland Empire. Jak celá záležitost vypadá nyní? Kdy se dočkáme prvního alba?

J: Brzy by měl vyjít první singl, album bude následovat potom. Více informací již brzy. Vím, že to říkám už dlouho, ale už to opravdu bude.

Je něco, do bys rád závěrem vzkázal věem čtenářům webu Maggots-Lair?

J: Nesuďte věci paušálně, okradáte se o spoustu příležitostí k pochopení. Zkoušejte věci vidět spíš v jejich jedinečnosti. Nesnášim, když metal heads nesnáší lidi od rapu a když hiphopáci nesnáší metaláky. To je hrozně hloupý. Všude jsou poctivý a zajímavý lidi, který se často ve finále snaží o podobný věci.

Sekce, novinky, soutěže, foto, multimedia, affiliates: Corey(8)     |     Design, html, css, php & mysql, server, sponzor: Venom
[ jakékoli neoprávněné kopírování veškerých textů, zdrojových souborů a grafických prvků z tohoto serveru je přísně zakázáno ][CNW:Counter]