Uživatelské jméno    Heslo
Příště přihlásit automaticky | Zapomenuté heslo | Registrace
HOSTING

4416 Kč / 1800 KčMaggots-Lair FacebookMaggots-Lair TwitterMaggots-Lair Last.fmMaggots-Lair Youtube


Twitter Coreyho Taylora!
1/5: "Sólo koncerty na podporu mé nové knihy budou zahrnovat předčítání vybraných kapitol, akustickou show a diskuzi s fanoušky."


2. února přidáno:
 Nová anketa

9. července přidáno:
 Nová anketa

11. března přidáno:
 4 nové artworky

Celkem:
--- 3825 fotek
--- 144 textů písní
--- 139 tapet
--- 95 avatarů
--- 81 artworků
--- 65 významů písní
--- 32 audio preview
--- 24 čtenářských recenzí
--- 22 video souborů
--- 14 rozhovorů
--- 7 audio souborů

Nepřehlédněte:

Nepřehlédněte aktuální zprávy na našem webu!

Nepřehlédněte aktuální zprávy na našem webu!
Metalshop.cz:

Nechoď na koncert jako vandrák!
Obrázek týdne

Přijměte pozvání do sekce Videa!Věděli jste, že:
Slipknot patří na Facebooku mezi 20 nejsledovanějších hudebních kapel vůbec? Až za nimi jsou jména jako KoRn či U2.


AHIG Tour

Slipknot si vždy hýčkali svou auru koncertního spektáklu, který dokáže přívést do varu tisíce fanoušků a na pódiu zanechat vlastní duši. O tom, že tuto pověst potvrdilo "All Hope Is Gone Tour", bezpochyby největší koncertní štace v desetileté historii enigmy z Iowy, jež zasáhlo v letech 2008 a 2009 postupně USA, Kanadu, Japonsko, Austrálii, Nový Zéland a Evropu, nemůže být pochyb. Pojďme si společně tento mamutí podnik připomenout pěkně krůček po krůčku, kapitolu po kapitole..


Kapitola 1. - Mayhem Festival a návrat na pódia
Datum konání: 9. července 2008 - 19. srpna 2008


Proč by si měl každý správný fanoušek pamatovat datum 9. července 2008? Prvním důvodem je odpálení "All Hope Is Gone World Tour" koncertem v Seattlu, druhým je start historicky prvního ročníku putovního Rockstar Mayhem Festivalu, jehož byli Slipknot headlinerem, a třetím je úraz Sida Wilsona, který se během inkriminovaného večera téměř zmrzačil. Skok z přistavené rampy a následný dopad, jenž rezultoval ve zlomeninu obou patních kostí, ho připoutaly na invalidní vozík, který po dobu trvání Mayhem Festivalu už neopustil (jakkoli šíleně to zní, Sid nevynechal jediný koncert).

Kromě zmíněného incidentu však Slipknot projeli touto divácky mimořádně úspěšnou štací jako nůž máslem a potvrdili, že jim dlouhá pauza na jejich umu ani zbla neubrala, ba právě naopak. Setlist vypadal následovně:

1. Intro + Surfacing
2. The Blister Exists
3. Get This
4. Before I Forget
5. Disasterpiece
6. Psychosocial
7. The Heretic Anthem
8. Prosthetics
9. Duality
10. People=Shit
11. (SIC)
Kapitola 2. - Zlomený kotník a pískot v Leedsu
Plánované datum konání: 22. srpna 2008 - 31. srpna 2008


Že by se Slipknot na nějakou dobu vyhýbavala zranění? Sněte dál, pár dnů po ukončení Rockstar Mayhem Festivalu totiž na veřejnost prosákla nemilá zpráva - Joey Jordison si v jeho průběhu zlomil kotník! Drobný bubeník v rozhovoru pro magazín Drummer objasnil, že si zlomeninu přivodil při zápasení se svým kamarádem, kdy se jeho kotník přetočil do nepřirozených poloh. Joeymu však nedělala problém chůze ani jiné zatěžování nohy, a tak se rozhodl pokračovat v koncertování.

Jak už to tak bývá, Joeymu se jeho volba nevyplatila a během songu "The Blister Exists" ucítil prasknutí v kotníku - až poté se rozhodl vyhledat lékaře, jenž mu doporučil okamžitou operaci. Operační zákrok znamenal jediné - zmaření plánů na miniturné po evropských festivalech. Pramalou radost z toho měli obzlávšť fanoušci na festivalu v Leedsu, které dovedlo k nepříčetnosti letadlo s transparentem hlásícím koncerty Slipknot v prosinci. Pískot a ostrá slova na sebe nenechaly dlouho čekat.Kapitola 3. - Cesta do Země vycházejícího slunce
Datum konání: 8. října 2008 - 18. října 2008


Kotník zhojen, angličtí fanoušci vydýchaní, můžeme tedy pokračovat dál. Během rozhovorů před japonským turné byl Shawn Crahan často tázán na údajnou ospalost místních fanoušků. Clown kontroval slovy: "Je až děsivé, jak se do koncertu dokáží vžít". Vzápětí nicméně přiznal, že je občas "docela nepříjemné", když se v pauzách mezi skladbami arénou rozléhá hrobové ticho.

Obavy z nepřízně lidu byly samozřejmě liché, fanoušci byli, alespoň dle zveřejněných videí, stejně šílení jako všude jinde. Jediný, kdo měl problém, byl Mick Thomson - v jednom z rozhovorů si postěžoval na styl vykonávání velké potřeby v Japonsku, který spočívá ve stylu "Vyprázdni se do porcelánové nádoby v zemi a čekej, co se stane". Více toto záchodové téma radši pitvat nebudeme. Slipknot japonskou štaci ukončili na Loud Park Festivalu 2008, kde si k nim našlo cestičku přes 20,000 fanoušků. Setlist byl v průběhu turné následující:

1. Intro - IOWA
2. Surfacing
3. The Blister Exists
4. Get This
5. Before I forget
6. Liberate
7. Disasterpiece
8. Dead Memories
9. Psychosocial
10. The Heretic Anthem
11. Prosthetics
12. Spit It Out
13. Duality
14. Only One
-----------------------
15. People=Shit
16. (SIC)
Kapitola 4. - Vítejte u protinožců!
Datum konání: 22. října 2008 - 30. října 2008


Slipknot byli dle slov Shawna Crahana poprvé v pozici, kdy mohli k protinožcům přitáhnou i se svým kompletním pódiovým setem (fotky níže). Kapela tak cestovala s jedenácti tunami kovu v zádech. Pouhý den před začátkem tour Corey Taylor přiznal, že si při seskoku padákem přetočil palec na ruce. Efekt na vystupování to naštěstí nemělo. Setlist byl obdobný tomu japonskému:

1. Intro - IOWA
2. Surfacing
3. The Blister Exists
4. Get This
5. Before I forget
6. Liberate
7. Disasterpiece
8. Dead Memories
9. Psychosocial
10. The Heretic Anthem
11. Prosthetics
12. Spit It Out
13. Duality
14. Only One
-----------------------
15. People=Shit
16. (SIC)
Kapitola 5. - Evropská destrukce I
Datum konání: 5. listopadu 2008 - 15. prosince 2008


První návštěvu starého kontinentu po třech letech odpálili Slipknot očekávaným koncertem v Moskvě (skupina se v Rusku objevila poprvé v kariéře). Ruské publikum si užilo speciální setlist, jehož součástí byla i skladba "Pulse of the Maggots" - Slipknot jí v Moskvě zahráli v rámci celého "All Hope Is Gone Tour" poprvé a naposled. Zdravotní problémy se tentokrát přenesly na post předkapely, kde po dobu této části tour fungovali ostřílení metalisté z Machine Head. Robb Flynn laboroval s infekcí v krku, kytarista Phil Demmel prozměnu zkolaboval přímo na pódiu. Nakonec to Machine Head radši zabalili a na posledních dvou koncertech zůstali v roli předskokana osamocení Finové Children of Bodom.

Za zmínku rozhodně stojí i koncert v hale Hammersmith Apollo, který později odvysílala MTV v rámci svého pořadu MTV World Stage. Slipknot tak mohlo při jejich počínání pozorovat přes 160 zemí světa! Setlist byl povětšinou následující:

01. Surfacing
02. The Blister Exists
03. Get This
04. Before I Forget
05. Liberate
06. Disasterpiece
07. Dead Memories
08. Psychosocial
09. The Heretic Anthem
10. Prosthetics
11. Spit It Out
12. Duality
13. Only One
----------------------
14. 515
15. People=Shit
16. (sic)

Kapitola 6. - Po amerických arénách I
Datum konání: 23. ledna 2009 - 11. března 2009


Corey Taylor už před začátkem této části turné avizoval změny v pódiovém schématu kapely. Corey řekl: "Samozřejmě máme tolik času, kolik chceme. Dali jsme dohromady zcela nové pódium. Dostáváme se daleko od pyrotechniky, tentokrát to bude více o vizuálním požitku. Zapojujeme do naší show mnoho videoelementů, opravdu úžasných věcí, ale nebudeme to přehánět, aby v tom nebyl hokej". Nakonec to nicméně až tak žhavé nebylo a změny byly pouze kosmetické.

Naopak pořádných změn se dočkala Shawnova maska - černou sadomaso pomůcku nahradil neméně úchylný xicht s výrazem perverzáka ukrytého ve křoví. Myslete si o Shawnově nové masce, co chcete, ale jedno je jasné - ten starý, obscénní a usměvavý klaun, kterému byste nejradši rozmlátili hlavu tupým předmětem a pohled do jeho očí nenechá klidným ani toho největšího flegmatika, se vrátil (co se týče masky, samozřejmě)! Slipknot také poprvé ve své kariéře zavítali do věhlasné Madison Square Garden! Zbývá už jen setlist:

1. (Sic)
2. Eyeless
3. Wait and Bleed
4. Me Inside
5. Before I Forget
6. Dead Memories
7. Left Behind
8. The Blister Exists
9. Frail Limb Nursery
10. Purity
11. Everything Ends
12. Psychosocial
13. Duality
14. People = Shit
--------------------------
15. Surfacing
16. Spit It Out
Kapitola 7. - Krátká kanadská odbočka
Datum konání: 28. dubna 2009 - 2. května 2009


Z čtyř plánovaných koncertů vystoupil Shawn Crahan na jediném. Dohady o jeho absenci se množily, vše utnul až Corey Taylor, který na jednom z koncertů omluvil Shawna z "vážných rodinných důvodů". Později na internet prosáhla zpráva, že šlo o smrt jeho matky. Setlist:

1. (SIC)
2. Eyeless
3. Wait and Bleed
4. Get This
5. Before I Forget
6. Sulfur
7. The Blister Exists
8. Vermilion
9. Duality
10. Disasterpiece
11. Left Behind
12. People=Shit
13. Everything Ends
14. Psychosocial
15. Dead Memories
16. Surfacing
17. Spit it Out
18. Outro (Til' We Die)
Kapitola 8. - Po amerických arénách II
Datum konání: 3. května 2009 - 16. května 2009


Smrt Shawnovy matky si vyžádala kromě předchozí absence v Kanadě i šest vynechaných vystoupení na následující americké šňůře. Výrazným momentem tohoto tour bylo hlavně vystoupení na festivalu Rock on the Range 2009 - přihlíželo zhruba 40,000 zbloudilých duší. Setlist se od kanadské štace nelišil:

1. (SIC)
2. Eyeless
3. Wait and Bleed
4. Get This
5. Before I Forget
6. Sulfur
7. The Blister Exists
8. Vermilion
9. Duality
10. Disasterpiece
11. Left Behind
12. People=Shit
13. Everything Ends
14. Psychosocial
15. Dead Memories
16. Surfacing
17. Spit it Out
18. Outro (Til' We Die)
Kapitola 9. - Evropská destrukce II
Datum konání: 6. června 2009 - 11. července 2009


Zdálo se, že Slipknot jsou na svém vrcholu, to nejlepší však teprve mělo přijít. Vystoupení na německém Rock Am Ringu a britském Download Festivalu totiž můžeme bez ostychu označit jako ocenění celé dosavadní práce Slipknot. Ocenění deseti let krve, potu a slz. Ocenění, při kterém maskované enigmě zobaly z ruky desetitisíce přihlížejících fanoušků. Obzvlášť show v Donington Parku měla parametry plnohodnotné senzance, o níž si budou návštěvníci Download Festu vyprávět ještě roky. Spokojené obecenstvo, nadšené recenze (přirovnávání k Metallice 21. století není výjimkou), respekt ostatních vystupujících. Ne, žádné přehánění - extatická atmosféra okolo devítky v létě roku 2009 opravdu gradovala! Netřeba snad dodávat, že Slipknot většinu největších evropských festivalů odjeli v pozici headlinera.

Nechybělo ale ani několik "nefestivalových" vystoupení - někteří z vás si možná vzpomenou například na jeden bezvýznamný koncert v srdci Evropy, který poznamenal řadu českých fandů do konce jejich života. Setlist letních koncertů měl tuto podobu:

01. Intro
02. (sic)
03. Eyeless
04. Wait and Bleed
05. Get This
06. Before I Forget
07. Sulfur
08. The Blister Exists
09. Dead Memories
10. Left Behind
11. Disasterpiece
12. Vermilion
13. Everything Ends
14. Psychosocial
15. Duality
16. People = Shit
-------------------------
17. Surfacing
18. Spit It Out
19. Outro - 'Til We Die
Kapitola 10. - Zrušené US tour a konspirační období
Plánované datum konání: 22. srpna 2009 - 5. září 2009


Tato část turné smrděla rybinou už od počátku. Účast Anthrax? Zrušeno! Plánovaný jednodenní festival v Des Moines na oslavu 10. výročí eponymního debutu? Zrušeno! Jednalo se však o pouhou předzvěst toho hlavního - 22. srpna totiž Slipknot zrušili svou účast na Pain In The Grass festivalu, den nato další vystoupení a nakonec i kompletní štaci.

Důvodem byly blíže nespecifikované zdravotní patálie bubeníka Joeyho Jordisona, a jelikož Slipknot nepatří zrovna mezi kapely, které by o zdravotním stavu svých členů přehnaně mlčely, vedlo informační vakuum (podpořeno Jimovou MySpace zprávou "Tohle je kurva neskutečné.. hlavně mi neposílejte žádná přáníčka pro Joeyho.") okolo celé situace k četným domněnkám a spekulacím. Ať už za tím byly tolik zmiňované drogy, Joeyho slepák nebo přílišné pročítání našich stránek (zdravíme do Iowy), skutečnost zůstane zamčena v šuplíku zřejmě navěky.


Kapitola 11. - Závěr povídání, poslední výstřel
Datum konání: 10. října 2009 - 31. října 2009


Jak Slipknot svými koncerty na Rockstar Mayhem Festu "All Hope Is Gone Tour" hvězdně začali, tak jej také poslední sérií kanadsko-amerických vystoupení s grácií sobě vlastní ukončili. Ať už speciální halloweenská show v Las Vegas, zeleným kuřivem provoněný Smokeout Festival nebo performance v pořadu Jimmyho Kimmela (želbohu jediné Slipknot představení v amerických talk-show na podporu desky All Hope Is Gone) - všechny akce měly jedno společné - potěšily devítku i nekonečné davy fanoušků. Podoba selistu:

1. (SIC)
2. Eyeless
3. Wait and Bleed
4. Get This
5. Sulfur
6. Before I Forget - Video
7. Disasterpiece
8. Dead Memories
9. The Blister Exists
10. Vermilion - Video
11. Psychosocial
12. Duality
13. People=Shit
-------------------------
14. Snuff - Video
15. Surfacing
16. Spit it Out
Co nám tedy AHIG Tour přineslo? Desítky skvělých koncertů, pokoření většiny evropských festivalů, konečně českou odbočku, ale hlavně vědomí. Vědomí, že se devítka v žádném případě nechystá do věčných lovišť a s každou deskou se vrátí větší a lepší než kdy předtím. A touto pozitivní agitkou můžeme naše putování All Hope Is Gone almanachem ukončit. Král je mrtev, ať žije král!
Sekce, novinky, soutěže, foto, multimedia, affiliates: Corey(8)     |     Design, html, css, php & mysql, server, sponzor: Venom
[ jakékoli neoprávněné kopírování veškerých textů, zdrojových souborů a grafických prvků z tohoto serveru je přísně zakázáno ][CNW:Counter]