Uživatelské jméno    Heslo
Příště přihlásit automaticky | Zapomenuté heslo | Registrace
HOSTING

4416 Kč / 1800 KčMaggots-Lair FacebookMaggots-Lair TwitterMaggots-Lair Last.fmMaggots-Lair Youtube


Twitter Coreyho Taylora!
1/5: "Sólo koncerty na podporu mé nové knihy budou zahrnovat předčítání vybraných kapitol, akustickou show a diskuzi s fanoušky."


2. února přidáno:
 Nová anketa

9. července přidáno:
 Nová anketa

11. března přidáno:
 4 nové artworky

Celkem:
--- 3825 fotek
--- 144 textů písní
--- 139 tapet
--- 95 avatarů
--- 81 artworků
--- 65 významů písní
--- 32 audio preview
--- 24 čtenářských recenzí
--- 22 video souborů
--- 14 rozhovorů
--- 7 audio souborů

Nepřehlédněte:

Nepřehlédněte aktuální zprávy na našem webu!

Nepřehlédněte aktuální zprávy na našem webu!
Metalshop.cz:

Nechoď na koncert jako vandrák!
Obrázek týdne

Přijměte pozvání do sekce Videa!Věděli jste, že:
Slipknot patří na Facebooku mezi 20 nejsledovanějších hudebních kapel vůbec? Až za nimi jsou jména jako KoRn či U2.


2008-09-11 20:19 Corey(8)
comments temp. disabled
In tomorrow's Kerrang! magazine, SLIPKNOT drummer Joey Jordison speaks frankly about his long-running, and very private, battle with drug addiction for the first time.

"I realized I had a problem with narcotics when I realized that I wasn't just hurting myself, I was hurting the people around me," Jordison told Kerrang! "I had a real moment of clarity last year. My girlfriend at the time, a girl who I thought I was gonna be with forever, cheated on me and I went on a three-week coke binge. I actually wrote some of the riffs for the new album ['All Hope Is Gone'] around that time, which is the only good thing to come out of it. But I just wasn't having fun anymore and my family knew it.

"My sister, Annie, kept trying to call me but I didn't want to speak to anyone. The phone was off the hook," he continued. "I didn't answer my door, the lights were off, and I was just fucking ragingly pissed off all the time. So she sent me a picture of my nephew. He was trying to play drums and he was wearing one of my old masks. And so I called her and she put him on the phone and he said 'I love you, uncle Joey,' and I was like 'Fuck it, I'm done. This is fucking stupid.' I realized I was basically fucking dying. It took that to make me realize what was really important in my life and that I'd done a lot of mean things to people."

Jordison also told Kerrang! that he's already bought his own grave.

"It's over down on Second Avenue [in SLIPKNOT's home town of Des Moines, Iowa]," he said. "That's what being in SLIPKNOT does to you."

For the full no-holds-barred interview, be sure to pick up a copy of tomorrow's Kerrang! magazine.
Sekce, novinky, soutěže, foto, multimedia, affiliates: Corey(8)     |     Design, html, css, php & mysql, server, sponzor: Venom
[ jakékoli neoprávněné kopírování veškerých textů, zdrojových souborů a grafických prvků z tohoto serveru je přísně zakázáno ][CNW:Counter]